Niespokojny poranek na śląskich drogach. W karambolach na A1 i DTŚ zderzyło się ponad 30 aut!

Karambol dts psp zabrze

Redakcja

2 listopada, 2022

Do bardzo groźnie wyglądających zdarzeń doszło w niedzielny poranek na autostradzie A1 w rejonie Knurowa, a także na Drogowej Trasie Średnicowej w Zabrzu.

Jak poinformował portal Rudzianin.pl, zaczęło się około 6:00 rano na wiadukcie nad Rondem Sybiraków w Zabrzu. Po pierwszej kolizji w stojące samochody wjeżdżały kolejne - w ten sposób zderzyło się 17 pojazdów.

Zabrzańska policja cytowana przez Rudzinanin.pl informowała, że do kolejnych kolizji dochodziło nawet w trakcie czynności policji na miejscu zdarzenia. Podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu Drogowej Trasy Średnicowej do czasu ściągnięcia piaskarek i solarek.

W związku z kolizjami, w których brało udział kilkanaście pojazdów, DTŚ w kierunku Gliwic jest nieprzejezdna! Na miejscu zastępy PSP Zabrze oraz OSP Mikulczyce, Makoszowy oraz Grzybowice

- informowała około godziny 9:00 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Nie lepiej było na autostradzie A1.

Uwaga kierowcy! Jeszcze ok. 2 godzin mogą potrwać utrudnienia na śląskim odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Knurów i Dębieńsko. Doszło tam do 9 zdarzeń drogowych, w których uczestniczy ok. 15 samochodów. Ruch w kierunku Łodzi jest całkowicie zablokowany. Do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów, prosimy o objazd zablokowanego odcinka drogami alternatywnymi

- POINFORMOWAŁA OKOŁO GODZINY 10:00 ŚLĄSKA POLICJA.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.7µg/m3 PM2.5: 22.4µg/m3