Nieletni strzelali do przypadkowych ludzi. Mieli arsenał broni

55 690789

Redakcja

19 stycznia, 2022

Sąd rodzinny zajmie się sprawą 15 i 13-latka, którzy na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku strzelali z wiatrówki w kierunku przypadkowych przechodniów, zaparkowanych samochodów oraz okien balkonowych. Zaniepokojeni mieszkańcy zawiadomili stróżów prawa o niebezpiecznych incydentach.

Do niebezpiecznych sytuacji doszło na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku w Raciborzu w rejonie ulicy Opawskiej.

Wtedy to raciborscy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia, z których wynikało, że ktoś z broni pneumatycznej oddaje strzały w kierunku przypadkowych przechodniów, zaparkowanych samochodów i okien balkonowych pobliskich bloków.

Sytuacja była bardzo poważna, gdyż powodowała straty w mieniu, ale przede wszystkim stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Nad ustaleniem niebezpiecznego sprawcy lub sprawców pracowali raciborscy kryminalni i dzielnicowi. Mozolna praca stróżów prawa zakończyła się sukcesem 14 stycznia.

Dzięki wspólnym ustaleniom policjantów udało się trafnie wytypować dwóch mieszkańców Raciborza w wieku 13 i 15 lat związanych niebezpiecznym procederem.

Ponadto w trakcie czynności kryminalni ustalili, że 13-latek dysponował 10 sztukami broni pneumatycznej, które zostały zabezpieczone. 

Teraz o dalszym losie dwóch nieodpowiedzialnych nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

 

Źródło: KPP w Raciborzu

55 690790

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3