Nielegalne składowisko odpadów palnych w województwie śląskim

Cda02a2b ed7a 4ce0 807b 309c07f7023a

Redakcja

21 sierpnia, 2023

Nielegalne odpady palne były zwożone do województwa śląskiego. Przykrywano je ziemią. 

Wszystko ujawnili Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ Katowice na podstawie  działań rozpoznawczo-obserwacyjnych i analizy bazy danych. We współpracy z policją przyłapali na gorącym uczynku transport nielegalnych odpadów.

Ustalono, że opady pochodzące z innego województwa przywożone były do jednej ze śląskich firm, która następnie przykrywała znajdujące się na naczepie odpady warstwą ziemi i jako ziemię przekazywała do firmy prowadzącej rekultywację, w celu zakopania odpadów. 

- Proceder został ujawniony na gorącym uczynku przy udziale funkcjonariuszy Policji. Efektem działań było skierowanie 3 nielegalnych transportów na wyznaczony parking i oględziny u nierzetelnych przedsiębiorców, które ujawniły przy okazji nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów palnych - informuje WIOŚ Katowice. Sprawę przejęła policja i prokuratura. 

Za stwierdzone naruszenia grożą wysokie kary pieniężne, wstrzymanie działalności, wykreślenie z rejestru BDO i odpowiedzialność karna.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3