Napadł w nocy na kobietę. Usłyszał 21 zarzutów

Policja

Redakcja

9 kwietnia 2024

Zawierciańscy kryminalni ustalili, kim jest mężczyzna, który napadł na kobietę. Zatrzymany 34-letni mieszkaniec Zawiercia miał na sumieniu także inne przestępstwa, za które usłyszał 21 zarzutów. Zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu recydywisty.

Do zdarzenia doszło w marcu. Zawierciańscy policjanci otrzymali informację, że na ulicy Górnośląskiej doszło do rozboju. 

Idąca w nocy ulicą kobieta została zaatakowana. Napastnik popchnął ją, a gdy upadła, usiłował wyrwać jej torebkę. Choć mu się to nie udało, zabrał jej telefon i portfel - relacjonuje policja. 

Kryminalni szybko ustalili, kim jest sprawca rozboju. Mężczyzna został zatrzymany. Był dobrze znany zawierciańskim stróżom prawa. Policjanci potwierdzili, że w ostatnim czasie to niejedyne zdarzenie, które miał na sumieniu 34-latek. 

Mężczyzna kilkukrotnie dopuścił się kradzieży oraz włamań. Posługiwał się także cudzym dokumentem i podpalił pojemniki na odpady. W wyniku jednego z tych zdarzeń, zniszczeniu uległ także stojący w pobliżu samochód. W każdym z tych przypadków sprawca działał w warunkach recydywy - podała KPP w Zawierciu. 

Mieszkaniec Zawiercia usłyszał łącznie 21 zarzutów, do których się przyznał. Zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w izolacji.

powiązane artykuły:

Police 112
Lokalne 22 marca 2024

Napadł na ulicy na kobietę. Wcześniej miał dopuścić się innych przestępstw. 36-latek trafił do ar

Napad na seniorke w swietochlowicach
Lokalne 8 stycznia 2024

Dwóch 17-latków napadło na seniorkę w Świętochłowicach. Sprawcy ukradli kobiecie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3