Napad na kantor w powiecie bielskim

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

19 stycznia, 2024

Dwóch młodych mężczyzn podejrzanych jest o napad na kantor. Nie ukradli pieniędzy, ponieważ nie potrafili sforsować szyby zabezpieczającej pracownika kantoru. 

Do zdarzenia doszło 10 stycznia w Świętoszówce przy ul Bielskiej. Dwóch zamaskowanych sprawców napadło na kantor. Po wejściu do lokalu kantoru podjęli się próby forsowania wzmacnianej szyby, która dzieli kasjerkę od klientów.

- Uderzali i niszczyli również drzwi, które prowadzą na zaplecze. Szyba oparła się mocnym i kilkukrotnym uderzeniom młota, w który wyposażeniu byli mężczyźni. Rozlegający się dźwięk alarmu antynapadowego z pewnością przyczynił się do przyśpieszenia decyzji o opuszczeniu kantoru przez sprawców rozboju - relacjonuje policja.

Bielscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Trop doprowadził ich do dwóch mężczyzn w wieku 27 i 26 lat. Prokurator 13 stycznia wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego o tymczasowy areszt.

Podejrzani o rozbój trafili „za kraty”. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W trakcie zatrzymania podczas przeszukania ujawniono przy mężczyznach środki narkotyczne.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3