Na ulicę Ranoszka w Jastrzębiu-Zdroju powraca ruch autobusowy

DSC00196

Redakcja

30 czerwca, 2022

Budowa ronda łączącego m.in. ul. Armii Krajowej i Ranoszka w Jastrzębiu-Zdroju dobiega końca. W miejsce 6-wlotowego skrzyżowania powstało duże, bezpieczne rondo. Wykonane zostały również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Teraz, gdy inwestycja dobiega końca, rondo stanie się w pełni dostępne dla ruchu autobusowego. Od czwartku do swego dawnego przebiegu powrócą linie C12, C14, M10 i W09 - do ich obsługi ponownie włączony zostanie przystanek "Armii Krajowej - Ranoszka".

Wraz z otwarciem dla ruchu autobusowego ulicy Armiii Krajowej, uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy. Pozwoli on mieszkańcom osiedla Złote Łany na łatwiejszą komunikację z centrum miasta.

O postawienie tego przystanku wnioskowali sami mieszkańcy. Bardzo się cieszę, że budując nowe rondo, mogliśmy wyjść im naprzeciw i uruchomić również przystanek autobusowy”

powiedziała prezydent Anna Hetman.

Na przystanku na ulicy Wiejskiej będą zatrzymywały się autobusy linii M10. W dni robocze będą one wykonywały 34 kursy (po 17 w stronę Szotkowic), w sobotę 26 kursów, a w niedziele - 24. Tym samym linia M10 przestanie obsługiwać przystanek "Ranoszka - Komuny Paryskiej".

Pełny rozkład jazdy na stronie MZK.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3