Na śląskich drogach zginęły już trzy osoby w 2022 roku

35 690017

Redakcja

12 stycznia, 2022

Tragicznie rozpoczął się 2022 rok na drogach w województwie śląskim. Tylko do 8 stycznia zginęły trzy osoby.

3 stycznia w Gliwicach około 7.25, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 43-letni mężczyzna kierujący audi potrącił 79-letniego pieszego. Niestety na skutek odniesionych obrażeń 79-latek zmarł w szpitalu.

7 stycznia około 18.00 w miejscowości Nierada w powiecie częstochowskim, 55-letni kierowca volkswagena potrącił przechodzącego przez jezdnie w miejscu do tego niewyznaczonym 92-letniego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń pieszy zginął na miejscu. Kierujący volkswagenem był trzeźwy.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce 8 stycznia około 13.30 w Siedlcu Dużym na Drodze Krajowej 91. Pijany 26-latek, bez uprawnień, kierujący fiatem doprowadził do zderzenia z land roverem, utracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł jego 28-letni pasażer. Decyzją sądu sprawca wypadku trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, której nigdy nie jest za wiele. Zmienne warunki na drodze, opady atmosferyczne, szybciej zapadający zmrok negatywnie wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Takie warunki wymagają od kierujących większego refleksu i wyobraźni. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym. W znacznym stopniu poprawia to naszą widoczność na drodze - informuje śląska policja. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3