Na przystankach autobusowych w Rybniku zamontowano defibrylatory

Tredbhy65re

Redakcja

14 czerwca, 2022

Na przystankach Plac Wolności i Sąd w Rybniku zostały zamontowane defibrylatory. Te łatwe w użyciu urządzenia do udzielania pierwszej pomocy służą do ratowania życia w przypadku zatrzymania akcji serca.

Zamontowane defibrylatory są bezpiecznymi i w pełni automatycznymi urządzeniami, co oznacza, że podczas ratowania życia urządzenie podpowiada, co należy robić. Dla właściwej pracy urządzenia umieszczono w specjalnych kapsułach, które zimą są ogrzewane, a każde otwarcie powoduje włączenie alarmu, co powinno zapobiegać ich kradzieży. Urządzenia są również podłączone do specjalnego systemu, który zdalnie monitoruje ich położenie i pracę.

Dzięki defibrylatorom zwiększy się bezpieczeństwo czekających na autobus pasażerów. Montaż urządzeń wpisuje się w szereg sukcesywnie podejmowanych działań , dzięki którym korzystanie z komunikacji miejskiej staje się coraz bardziej wygodne.  Nowe i ekologiczne autobusy, odnowione przystanki i m.in. właśnie defibrylatory z pewnością podnoszą atrakcyjność komunikacji zbiorowej”

podają władze miasta. 

Źródło: UM Rybnik

powiązane artykuły:

Gfrhtgfhgf
Lokalne 21 czerwca, 2022

Od wielu lat część gmin górniczych – w tym Rybnik – mierzy się z problemem konieczności zwrotu płaco

Zszr
Lokalne 4 sierpnia, 2022

Przy dwóch wiatach Żelaznego Szlaku Rowerowego w Jastrzębiu-Zdroju pojawią się defibrylatory. Odbędą

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.3µg/m3 PM2.5: 12.8µg/m3