Na lodowisku w Bytomiu Cracovia zdobyła Puchar Polski

Cover jeden

Redakcja

30 grudnia, 2021

W poniedziałek i wtorek (27-28 grudnia) na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbył się Turniej Finałowy Pucharu Polski. O prestiżowe trofeum rywalizowały cztery drużyny, a najlepszą była Comarch Cracovia, która w finale pokonała KH Energa Toruń 3:0.

Dwie niespodzianki

W poniedziałek, 27 grudnia odbyły się mecze półfinałowe, które stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące. W pierwszym starciu KH Energa Toruń nieoczekiwanie pokonał wicelidera Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice 5:4. W drugim półfinale także doszło do niespodzianki, bo prowadząca w tabeli PHL Re-Plast Unia Oświęcim poległa w starciu z Comarch Cracovią 3:4 po serii rzutów karnych.

Kibice głośno śpiewali

We wtorek, 28 grudnia na bytomskim lodowisku odbył się finał. Chociaż Pasy miały za sobą długi i trudny mecz z poniedziałku, prezentowały się lepiej od toruńskiego zespołu. W 24. minucie Erik Nemec huknął na toruńską bramkę. Conrad Molder nie zdołał obronić tego strzału. W trzeciej tercji Pasy podwyższyły prowadzenie po bardzo mocnym uderzeniu spod niebieskiej linii Martina Dudasa. Pod koniec spotkania trener toruńskiej drużyny Jussi Tupamaki zdjął z lodowiska bramkarza, Evgenii Bodrov po podaniu Damiana Kapicy wpakował krążek do pustej bramki. Przy stanie 3:0 kibice Cracovii śpiewali: „Puchar jest nasz”.

Minister sportu, prezydent Bytomia i prezes PZHL

Puchar zwycięskiej drużynie wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk i prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano bramkarzy: Conrada Moldera z Torunia i Denisa Perevozchikova z Cracovii. Pierwszemu z wymienionych nagrodę wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk a bramkarzowi Cracovii prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Były trener Polonii

Po spotkaniu bardzo szczęśliwy był trener Rudolf Rohacek, który już po raz trzeci doprowadził Cracovię do triumfu w Pucharze Polski. Wcześniej zespół pod jego wodzą zdobył prestiżowe trofeum w 2013 i 2015 roku. - Najlepiej smakuje ostatni triumf - mówił zadowolony trener Pasów. - Kluczem do zwycięstwa była postawa naszego bramkarza. Spisywał się znakomicie - podkreślał Rohacek, który w przeszłości trenował Polonię Bytom. W sezonie 2000/01 czeski szkoleniowiec trenował Polonię, który była w tamtym sezonie beniaminkiem w ekstralidze. Zespół sprawił wtedy niespodziankę i zdobył brązowy medal.

Wyniki Turnieju Finałowego Pucharu Polski

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu

27 grudnia, poniedziałek 

Półfinały 

  • GKS Katowice - KH Energa Toruń 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Wronka 3, Fraszko 17, Wronka 24, Wanacki 43 - M. Kalinowski 16, Arrak 22, Limma 38, K. Kalinowski 41, 54.

  • Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 1:3)

Dziubiński 21, Carlsson 42, A. Streltsov 43 - Ismagilov 30, 32, Shirley 58, Ismagilov 65

28 grudnia, wtorek

Finał

  • Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Nemec 24, Dudas 45, Bodrov 59

 

 

źródło: policja śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3