Myszkowscy policjanci pompowali dla Wojtusia [Wideo]

52 617050 g

Redakcja

4 czerwca 2020

Myszkowscy policjanci wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste. Wystarczy tylko wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł.

Policjanci z Myszkowa otrzymali nominację od druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Przybynowa do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Bez chwili wahania myszkowscy stróże prawa podjął wezwanie w walce o życie i zdrowie 18-miesięcznego Wojtusia i wczoraj wykonali zadanie.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.

Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie z wielką radością przyjęła wyzwanie i od razu przystąpiła do działania. Wczoraj myszkowscy mundurowi pompowali dla Wojtusia, tym samym wspierając szczytny cel na rzecz walki z jego chorobą. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną i wyjątkową akcję.

Czytaj także: Myszków: grozili 43latkowi, że odetną mu palce

Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie do wykonania zadania nominowała: Komendę Powiatową Policji w Zawierciu, Komende Miejską Policji w Częstochowie oraz Komendę Miejską Policji w Mysłowicach.

Foto/Wideo: Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3