Myszków: Złodziej-recydywista zatrzymany za kradzież 29 butli gazowych

52 683785

Redakcja

20 listopada 2021

Kryminalni z Myszkowa zostali poinformowani o kradzieży 29 butli gazowych ze stanowiska samoobsługowego. Śledczy zajmujący się tą sprawą szybko ustalili i zatrzymali 47-letniego mieszkańca Myszkowa. Odzyskali także część zrabowanego mienia, choć straty spowodowane przez sprawcę wyniosły o wiele więcej.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie miasta doszło do serii kradzieży butli gazowych z jednego z punktów samoobsługowych przy ulicy Pułaskiego w Myszkowie. Sprawca włamał się do urządzenia, skąd skradł w sumie 29 butli z gazem.

Złodziej-recydywista zniszczył przy tym czterokrotnie moduły o wartości 2,8 tys. euro każdy, zabezpieczające „butlomat” .

Kryminalni z Myszkowa bardzo szybko ustalili, kto jest za to odpowiedzialny, namierzając i zatrzymując sprawcę. 47-letni mieszkaniec Myszkowa był doskonale znany stróżom prawa. Złodziej wpadł podczas kontroli drogowej.

W jego samochodzie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli część skradzionego mienia. 47-latek trafił do policyjnego aresztu. Ostatecznie myszkowianin usłyszał zarzuty za 4 włamania. Prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Jako recydywiście może mu grozić kara nawet 15 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Myszkowie

52 683786

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3