Myszków: grozili 43-latkowi, że odetną mu palce

52 616894

Redakcja

3 czerwca 2020

Myszkowski sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 37-latka i jego 30-letniego wspólnika. Pod koniec maja sprawcy wtargnęli do mieszkania 43-taka i zagrozili mu obcięciem palców lewej dłoni.

Myszkowscy stróże prawa zostali powiadomieni o rozboju, w którym pokrzywdzonym był 43-letni mieszkaniec Myszkowa. Z ustaleń śledczych wynika, że do jego mieszkania zapukało dwóch sprawców. Po wejściu do środka przystawili 43-latkowi nóż do jego dłoni i zagrozili, że odetną mu palce. Następnie sprawcy zabrali laptopa, monitor komputera, wiertarkę oraz głośnik i wyszli z jego mieszkania.

Zaalarmowani policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy następnego ranka zostali zatrzymani przez kryminalnych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Młodszy z nich dodatkowo odpowie za posiadanie marihuany. Policjanci odzyskali także utracone na skutek przestępstwa przedmioty. Wczoraj decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

foto: KMP Myszków

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3