Po raz kolejny Urząd Miasta Mysłowice podejmuje ważną inicjatywę społeczną - każdy mieszkaniec może otrzymać bezpłatną czujkę wykrywającą obecność tlenku węgla – cichego, niewidzialnego zagrożenia, które każdego roku staje się przyczyną wielu tragicznych wypadków.
W środę 6 listopada 2024 r. w Klubie Inicjatyw Lokalnych w Mysłowicach odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną, mającą na celu uświadomienie mieszkańców o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą tlenek węgla, czyli czad. Urząd Miasta, we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, przygotował specjalny spot edukacyjny , który zwraca uwagę na to, jak groźny może być czad oraz przedstawia proste zasady, które mogą uratować życie. Film powstał z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. Ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz promowanie działań prewencyjnych, takich jak regularne wietrzenie pomieszczeń, kontrola urządzeń grzewczych i stosowanie czujek czadu.
Ale to nie wszystko! W ramach akcji każda zainteresowana osoba ma możliwość otrzymania darmowej czujki czadu, która może uratować życie w przypadku wykrycia tlenku węgla w powietrzu.
Cichy zabójca w domu – jak się przed nim chronić?
Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, to bezwonny, bezbarwny i toksyczny gaz, który może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Wykrywające go czujniki mogą zasygnalizować obecność czadu, dając czas na szybką reakcję, co często ratuje życie.
Jak odebrać darmowy czujnik?
To proste! Wystarczy wypełnić krótki wniosek oraz zgodę RODO, a następnie dostarczyć dokumenty w jeden z dogodnych sposobów:
- osobiście, w biurze podawczym Urzędu Miasta Mysłowice,
- mailowo, wysyłając wniosek na adres: kancelaria@myslowice.pl.
Formularz wniosku jest dostępny zarówno w wersji elektronicznej na stronie mysłowickiego magistratu, jak i w wersji papierowej w siedzibie urzędu, pokój 218.
Ograniczona liczba czujników – kto pierwszy, ten lepszy!
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Urząd Miasta przekazuje czujniki bezpłatnie, ale liczba urządzeń jest ograniczona. Decyduje kolejność składania wniosków.