MYSŁOTrip czyli wycieczka drogowa kolejką turystyczną po Mysłowicach

11e531807844e7deef7c8ebe8be764c6

Redakcja

29 czerwca 2022

Jak dobrze znasz swoje miasto? Czy wiesz, które miejsca i obiekty stanowią ważną wartość historyczną? I Powstanie Śląskie – czy wiesz, że miało miejsce właśnie w Mysłowicach?

Już 2 lipca odbędzie się  MYSŁOTrip, czyli wycieczka drogowa kolejką turystyczną wraz z przewodnikiem. W trakcie przejazdu przewodnik w barwny i obrazowy sposób będzie opowiadał o historii danego miejsca. Nie będzie to jednak tradycyjny przewodnik. Pilot wcieli się w pewną postać historyczną, która wraz z uczestnikami będzie prowadzić teatralno-interaktywną przygodę. Przejazd kolejką będzie również miał charakter interaktywny – na niektórych stacjach pojawią się postacie historyczne nawiązujące do danych obiektów.

Trasa kolejki:
1. START: Powstańcza strefa pamięci – KWK Mysłowice
2. Park Zamkowy
3. Rynek w Mysłowicach
4. Urząd Miasta Mysłowice
5. Przewiązka* – stacja emigracyjna
5. META: Góra Słupecka (strefa rodzinna – „Chill out piknik”)

Kolejkowa wycieczka zakończy się na Górce Słupeckiej, lecz nie będzie to oznaczać zakończenia wydarzenia. Zielona przestrzeń parku przekształci się w strefę „Chill out piknik”, w której odbywać się będą animacje dla dzieci.

Zainteresowani, którzy będą chcieli kontynuować wycieczkę, po krótkiej przerwie zostaną zaproszeni do przejścia z drugim przewodnikiem pod Trójkąt Trzech Cesarzy.

Działania są kontynuacją oraz nawiązaniem do obchodów 100-lecia I Powstania Śląskiego, które swój początek miało właśnie w Mysłowicach.

Aby z wycieczki mogły także skorzystać osoby z Ukrainy mieszkające obecnie w Mysłowicach, przewidziane są drukowane przewodniki – opis konkretnych miejsc – w całości w języku Ukraińskim.

Wstęp: wejściówki do nabycia w dniu imprezy przy strefie pamięci.

Godziny przejazdów kolejki: 10:30-12:00, 12:30-14:00, 14:30-16:00, 16:30-18:00.

 

Źródło: UM Mysłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3