Murawa na Stadionie Śląskim do wymiany. Ale na mecze reprezentacji będzie gotowa

Stadion Slaski
Jakub Kuzdzal foto autorzy

Jakub Kużdżał

21 października 2020

Jedynym zagrożeniem, które może wpłynąć na organizację listopadowych meczów reprezentacji na Stadionie Śląskim jest pandemia, na to jednak nie mamy wpływu. Murawa będzie gotowa w stu procentach - podkreśla Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Ostatnie dni to doniesienia medialne o stanie murawy Stadionu Śląskiego i infekcji grzyba jaka dopadła trawę „Kotła Czarownic". Problem pojawił się po jednym z ostatnich turniejów piłkarskich. Naturalnym więc, że pojawiły się pytania o zbliżające się wielkimi krokami spotkania naszej reprezentacji w tym jedno w ramach Ligi Narodów. Jak podkreślają przedstawiciele obiektu, pojedynki Polaków z Ukrainą i Holandią odbędą się zgodnie z planem.

 Organizujemy na naszym obiekcie różne imprezy od koncertów przez zawody lekkoatletyczne i szereg mniejszych eventów, znamy więc ryzyko, jakie się z tym wiąże dla jakości murawy. Jej wymiana nie jest dla nas czymś nowym

- PODKREŚLA BARTŁOMIEJ KOWALSKI.

Przedstawiciele obiektu są też w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i działają zgodnie ze wspólnie ustalonym harmonogramem. Poza częściową wymianą murawy wykonywane są wykonane prace pielęgnujące murawę polegające np. na babkowaniu wybranych elementów.

Na Stadionie Śląskim pracują doświadczeni ludzie, którzy od wielu lat zajmują się murawą. Korzystamy też z usług firm zewnętrznych specjalizujących się dokładnie w tym zakresie. W miejscach, w których murawa jest wymieniana, kładziemy jak najgrubsze rolki trawy, aby przyśpieszyć proces zakorzeniania. Dodatkowo już od półtora tygodnia uruchomione jest podgrzewanie murawy, wszystko po to, by zapewnić odpowiedni wzrost trawy. Od lat cieszymy się dobrą opinią dotyczącą jakości murawy w listopadzie będzie podobnie

- ZAZNACZA DYREKTOR GENERALNY STADIONU ŚLĄSKIEGO.

Podopieczni Jerzego Brzęczka mecze na chorzowskim obiekcie rozegrają 11 i 18 listopada. Wtedy to zmierza się odpowiednio z reprezentacjami Ukrainy oraz Holandii.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3