Można już składać e-wnioski w ramach "Czystego Powietrza" bez wychodzenia z domu

Csm industry 1752876 1920 6aa08f4979

Redakcja

10 czerwca 2020

Od środy uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". Bez wychodzenia z domu można starać się też o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację.

"Zgodnie z zapowiedziami 10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl." - czytamy na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak podkreśla NFOŚiGW, od teraz, bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu.

W tym celu należy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Czytaj także: Kurtyka: blisko 10 mld zł na wsparcie zielonych inwestycji w 2020 r.

"Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy" - czytamy.  (PAP)

2020 06 10 czp dwie drogi skladania wnioskow 1 internet

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3