Motocyklista z Katowic zdobył... 205 punktów karnych!

54 755007

Redakcja

25 kwietnia, 2023

Jak zacząć sezon motocyklowy, to z przytupem! 32-latek z Katowic chciał uciec policji. Popełnił ponad 20 wykroczeń!

Na DK 1 w Pszczynie patrol policyjnej grupy SPEED chciał zatrzymać do kontroli 32-letniego motocyklistę, który przewoził pasażerkę. Pomimo wydawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych mieszkaniec Katowic nie zatrzymał się. Zaczął uciekać przed policjantami.

Pościg trwał przez Pszczynę, Tychy i Bieruń. W trakcie ucieczki popełnił ponad 20 wykroczeń drogowych! -  Motocyklista wyprzedzał bezpośrednio na skrzyżowaniu oraz na przejściach dla pieszych, ponadto stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przekroczył prędkość o ponad 80 km/h w obszarze zabudowanym - tłumaczy policja.

W sumie dokonania 32-latka zostały "wycenione" na łączną kwotę ponad 27 tysięcy złotych oraz 205 punktów karnych! Został zatrzymany i stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Dlaczego uciekał? Jak tłumaczył... nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dlaczego nie wybrał o wiele mniejszego mandatu? To już wie tylko on. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3