Morawiecki w Mysłowicach o bezpieczeństwie dzieci. "To nasze zobowiązanie"

IMG 20230718 164729
Kastelik

Szymon Kastelik

19 lipca 2023

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w Mysłowicach przedszkole przy ul. Armii Krajowej. Placówka przeszła termomodernizację, która została dofinansowana przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w wysokości prawie 1,41 mln złotych. 

Dla szefa rządu wizyta w wyremontowanym przedszkolu w Mysłowicach była okazją, aby powiedzieć wszystkim, że rząd współpracuje z samorządami - pomimo wielu złych opinii innych samorządowców. 

- W Mysłowicach mam ogromną radość być w miejskim przedszkolu, które zostało gruntownie wyremontowane. Mogłem rozmawiać z wychowawczyniami i personelem kierowniczym, dowiadując się jak dzisiaj wygląda życie przedszkolne - mówił Morawiecki. Premier podkreślił, że państwo chce współpracować z samorządowcami, którym zależy na dobru i bezpieczeństwu Polaków. Nawet jeżeli ich poglądy nie są spójne z poglądami Prawa i Sprawiedliwości. 

- Współpracujemy z włodarzami, którzy są czasem bardzo odlegli od nas ideowo, ale starają się dla dobra mieszkańców. Pracujemy ręka w rękę rząd-samorząd, aby poprawiać los wszystkich polskich obywateli. A w szczególności tych najmłodszych - skomentował szef rządu.

Obok premiera na konferencji prasowej stał prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz oraz jego zastępca z PiS-u, Mateusz Targoś. Do Mysłowic przyjechali też wojewoda śląski, europosłanka Izabela Kloc i poseł Bożena Borys-Szopa.

Morawiecki o dzieciach

Mateusz Morawiecki postanowił wykorzystać wizytę w przedszkolu, żeby kolejny raz porównać poziom bezpieczeństwa w Polsce do bezpieczeństwa w Europie Zachodniej. Według niego w Polsce dzieci i ich rodzice mają bardzo dobre warunki do rozwoju.

- Mam w głowie obrazy z Europy Zachodniej sprzed paru tygodni. Kiedy babcia z dzieckiem została zaatakowana u progu swojego domu. Na placu zabaw dzieci też zostały zaatakowane przez intruzów. My chcemy spokojnego świata, bezpiecznego świata - stwierdził szef rządu.

Morawiecki dodał, że bezpieczeństwo, wyremontowane przedszkola i szkoły pozwalają rodzicom na kontynuowanie kariery zawodowej i spełnienia marzeń. To też odpowiednie warunki dla rozwoju najmłodszych. 

- Bezpieczne i beztroskie dzieciństwo jest wielką wartością dla rodziców i państwa, które troszczy się o przyszłe pokolenia. Kiedy dzieciństwo jest bezpieczne, rodzice mogą myślę o karierze zawodowej, rozwijać swoje pasje, marzenia - powiedział w Mysłowicach premier. Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3