Morawiecki w Katowicach:  Nie zmieniło się znaczenie Śląska dla Polski

Morawieckikrupa

Redakcja

19 czerwca, 2022

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał w niedzielę do stolicy województwa śląskiego. Odwiedził jedną z największych inwestycji drogowych w Katowicach.

W niedzielę rano, 19 czerwca premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Katowic. Wraz z prezydentem Katowic Marcinem Krupą uczestniczył w spotkaniu na zjeździe z A4 na ul. Pszczyńską (DK 86). Wizyta dotyczyła jednej z największych inwestycji drogowych, czyli przebudowy drogi krajowej i węzła w Giszowcu. 

- Układ komunikacyjny zmienia się tak, żeby Śląsk mógł przyciągać jak najwięcej inwestorów, bo przez nowe miejsca pracy rośnie popyt na pracowników. Jesteśmy w miejscu węzła komunikacyjnego, który jest jednym z kluczowych dla Katowic - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Bardzo cieszę się, że mogę powiedzieć, że funkcjonalnie oddajemy węzeł komunikacyjny, który był zagwozdką komunikacyjną - dodał Marcin Krupa. Natomiast premier zaznaczył, że wierzy, iż Katowice będą jeszcze mocniejszym magnesem gospodarczym dla całej południowej polski.

Morawiecki wspomniał również o setnej rocznicy dołączenia części Górnego Śląska do Polski. - Nie zmieniło się znaczenia Śląska dla Polski - wspomniał premier.

Po wizytacji inwestycji, Mateusz Morawiecki udał się pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie złożył kwiaty i oddał hołd powstańcom.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3