Morawiecki opiekunem PiS-u w województwie śląskim

Morawieckipyrzowice

Redakcja

30 czerwca, 2022

Mała rewolucja organizacyjna w Prawu i Sprawiedliwości. Więcej okręgowych struktur partyjnych oraz opiekunowie województw.

Prawo i Sprawiedliwość przechodzi wewnętrzne zmiany. Od 1 lipca w partii w życie wchodzi nowy podział struktury okręgowej. Do tej pory w województwie śląskim PiS funkcjonował na podstawie sześciu okręgowych jednostek. Po zmianach w naszym regionie PiS podzielony będzie na 13 okręgów, które dostosowane będą terytorialnie do wielkości okręgów wyborczy do Senatu.

Według władz partii rządzącej, taki podział ma wspomóc organizację na poziomie lokalnym i wojewódzkim. Ponadto więcej koordynatorów na mniejszej przestrzeni ma pozwolić PiS-owi na skuteczniejsze działanie w terenie i przyciąganie wyborców.

Na czas zmian każde województwo otrzymało swojego "opiekuna", który będzie koordynował przeobrażenia strukturalne w regionie. PiS-owskim opiekunem województwa śląskiego został sam premier Mateusz Morawiecki, który w 2019 roku startował do Sejmu z Katowic. 

Śląskie podzielone zostało na 13 okręgów. Według nowych założeń komitetu Prawa i Sprawiedliwości, liderem okręgu nie może być osoba, która pełni funkcję w rządzie. Dlatego w woj. śląskim na tę funkcję zostali wybrani przede wszystkim posłowie. Swój rejon otrzymali również marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski i wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Myszków - Lidia Burzyńska

Częstochowa - Grażyna Matyszczak

Gliwice - Jarosław Wieczorek

Zabrze - Wojciech Szarama

Jastrzębie-Zdrój - Teresa Glenc

Rybnik - Bolesław Piecha

Ruda Śląska - Jerzy Polaczek

Tychy - Bożena Borys-Szopa

Dąbrowa Górnicza - Waldemar Andzel

Sosnowiec - Ewa Malik

Bielsko-Biała - Przemysław Drabek

Cieszyn - Kazimierz Matuszny

Katowice - Jakub Chełstowski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 19.4µg/m3