Morawiecki i Witek na Jasnej Górze. 34. Pielgrzymka Parlamentarzystów

Pielgrzymkaparlamentarzystow

Redakcja

2 lutego, 2023

Parlamentarzyści na czele z premierem Mateuszem Morawieckim i marszałek Sejmu Elżbietą Witek uczestniczyli w 34. Pielgrzymce Parlamentarzystów na Jasnej Górze.

Do Częstochowy przyjechali przedstawiciele parlamentu i rządu. W pielgrzymce udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która swoja wizytę na Jasnej Górze rozpoczęła od modlitwy przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.

Modlitwie w kaplicy Matki Bożej przewodniczył arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo. Duchowny przypomniał m.in. nauki papieża Pawła VI, który uważał, iż polityka jest trudnym sposobem wykonywania chrześcijańskiego obowiązku służby drugim.

- Drodzy przedstawiciele naszych władz i parlamentu. Nie zapominajmy bynajmniej o tajemnicy sprzeciwu wobec zła, które przynosi codzienność i ciemność - mówił arcybiskup Depo. Metropolita przestrzegał również o nieobiektywnych informacjach oraz przed ateizmem, zwłaszcza tego bez dowodu. Wskazał, że młodzież coraz częściej mówi, że nie potrzebuje Jezusa w swoim życiu.

Elżbieta Witek wygłosiła modlitwę za ojczyznę autorstwa księdza Piotra Skargi. - Chciałam z głębi serca podziękować ojcowie paulini przyjmują nas na Jasnej Górze. I że codziennie modlą się za nas, za naszą ojczyznę - mówiła Witek i dodała, że parlamentarzyści przychodzą też na Jasną Górę, żeby przeprosić ojczyznę za swoje błędy. 

screen Jasna Góra transmisja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.7µg/m3 PM2.5: 9.4µg/m3