Młodzież z Polski i Ukrainy rozegra charytatywny mecz towarzyski w Bielsku-Białej

IMG 20220803 WA0014

Redakcja

4 sierpnia, 2022

5 sierpnia o godzinie 16:00 na płycie głównej stadionu BTS Rekord, Bielsko-Biała ul. Startowa 13 odbędzie się charytatywny mecz towarzyski pomiędzy BTS Rekord, a Dush 1 z Obwodu Chmielnickiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli poseł Przemysław Koperski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Prezes Grupy Rekord Janusz Szymura.   

Już w najbliższy piątek młodzież z Polski i Ukrainy w wieku 12/11 lat wybiegnie na murawę na stadionie przy ulicy Startowej 13 w Cygańskim Lesie, aby rozegrać mecz towarzyski w ramach trwającego obecnie humanitarnego obozu sportowego dla dzieci z Ukrainy dotkniętych skutkami wojny, który wystartował 30.07 br.

W akcję zaangażował się poseł na Sejm RP Przemysław Koperski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Prezes Grupy Rekord Janusz Szymura oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

- W kwestii pomocy na rzecz dzieci dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie, praktycznie wszystkie środowiska działają ponad podziałami - mówi poseł Przemysław Kopersk, inicjator przedsięwzięcia, który na każdym kroku podkreśla zaangażowanie w akcję humanitarną Marszałka Chełstowskiego, Prezydenta Klimaszewskiego, Prezesa Szymury i Caritasu. 

Zaangażowani w pomoc wierzą, że oprócz odpoczynku z dala od wojny, dzieci spełnią swoje marzenia - dla większości z nich to pierwszy wyjazd zagraniczny w życiu, doświadczą serdeczności i przyjaźni w naszym kraju, a do domu wrócą z pięknymi wspomnieniami z naszego województwa. To powinno pozwolić im chociaż trochę oderwać się od trosk wojny, które nigdy nie powinny być udziałem dzieci.

Piątkowy mecz jest świetną okazją do promowania idei solidarności i integracji polsko-ukraińskiej. Wystawione drużyny młodych sportowców składają się z dzieci w rocznikach 2010 i 2011. Część Zawodników z Obwodu Chmielnickiego, to uchodźcy wewnętrzni z terenów objętych wojną na Wschodzie kraju. 

Zapowiedz meczu V

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.3µg/m3