Mirosław Mazur

Miroslaw mazur

Redakcja

20 września, 2023

Sylwetka kandydata na posła w okręgu nr 32, Mirosława Mazura. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Mirosław Mazur, kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu sosnowieckim. Kim jest, czym się zajmuje?

Mirosław Mazur urodził się w 1968 roku w Zawierciu. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Absolwent zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach a także elektroniki i pedagogiki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie prawa gospodarczego i administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez wiele lat pracował w Telekomunikacji Polskiej S.A., prowadził też wykłady w Regionalnym Ośrodku Szkolenia Kadr w Sosnowcu, był również zatrudniony w Technikum Górniczym w Sosnowcu jako nauczyciel przedmiotów telekomunikacyjnych. 

W 2006 roku został wybrany na Prezydenta Miasta Zawiercia. Cztery lata później bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. Radny Rady Miejskiej w Zawierciu w latach 2010-2014. Od 2014 jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie obecnie zasiada w następujących komisjach:

  • Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów
  • doraźnej Komisji - "Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego"
  • doraźnej Komisji ds. Klimatu

Działalność polityczna

Członek partii politycznej Platforma Obywatelska RP.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 5 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 32 obejmującym powiaty: będziński i zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

Mirosław Mazur kontakt:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3