Minister Cieszyński w Raciborzu. Miasto dołączy do mObywatela

20230918 100033 Easy Resize com

Redakcja

18 września 2023

Mieszkańcy Raciborza będą mogli wkrótce korzystać z Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora w aplikacji mObywatel. O tej cyfrowej zmianie poinformowali wspólnie prezydent miasta i minister cyfryzacji.

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński odwiedził Racibórz, gdzie spotkał się z prezydentem miasta Dariuszem Polowym. W towarzystwie kandydującego z okręgu rybnickiego wiceministra Pawła Jabłońskiego, ogłosili cyfrową zmianę dla raciborzan.

Już wkrótce mieszkańcy Raciborza będą mogli korzystać w mObywatelu z Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora. Prezydent Polowy podpisał w tej sprawie stosowne porozumienie z ministrem cyfryzacji.

- Pilotaż usługi jest dostępny dla wszystkich chętnych gmin, bardzo się cieszę, że mieszkańcy Raciborza będą mogli skorzystać z tych udogodnień. Innowacyjne samorządy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, to bardzo ważny element cyfryzacji całego kraju. Wspólny wysiłek jest konieczny, aby wprowadzać nowe rozwiązania i upraszczać życie obywateli – powiedział Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

- Jestem przekonany, że raciborscy seniorzy świetnie poradzą sobie z tą formą cyfrowej komunikacji. Mam okazję współpracować z wieloma z nich i wiem, że są bardzo zaawansowani cyfrowo – stwierdził prezydent Raciborza.

Racibórz będzie pierwszym śląskim miastem, który udostępni swoje usługi w aplikacji mObywatel. 

fot. UM Racibórz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3