Miłośnik kawy trafił do aresztu

65 784448

Redakcja

7 listopada, 2023

43-latek trafił do aresztu po kradzieży ponad 20 opakowań kawy. Okazało się, że mężczyzna wcześniej też kradł kawę oraz inne produkty. 

Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym ze sklepów w Zawierciu przy ulicy Bohaterów Westerplatte. 43-letni mężczyzna chciał wynieść ze sklepu 23 opakowania kawy. Zatrzymała go ochrona, która powiadomiła o sprawie policję. Wartość skradzionego towaru wynosiła ponad 750 złotych. 

- Sprawca kradzieży był dobrze znany mundurowym. Na swoim sumieniu miał kradzieże, za które odbył już karę więzienia. Obecnie prowadzone było przeciwko niemu inne postępowanie, dotyczące również kradzieży, której dopuścił się dzień po wyjściu zza krat - informuje policja w Zawierciu.

Do wcześniejszej kradzieży dopuścił się w innym sklepie na terenie Zawiercia. Ukradł wówczas produkty spożywcze i tekstylne o wartości prawie 2 tysięcy złotych. Z innego zaś lokalu także okradł kawę za ponad 400 złotych. 

Zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który z kradzieży zrobił sobie stałe źródło dochodu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. W przypadku zatrzymanego, kara ta może zostać jednak zwiększona o połowę, z uwagi na jego działanie w warunkach tzw. recydywy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3