Mikołajowe tramwaje wyjadą 6 grudnia

Mikołajowy tramwaj 2022 04

Redakcja

5 grudnia, 2023

6 grudnia na torach w miastach GZM pojawi się tramwaj specjalny, a na jego pokładzie Mikołaj.  Spotka się z dziećmi spotka się na wybranych przystankach tramwajowych, gdzie będzie rozdawał drobne prezenty i pozował do zdjęć.

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. postanowiła udostępnić Mikołajowi dwa tramwaje.Nie wiemy, jak Mikołaj to zrobi, ale zapewnił nas, że będzie wraz ze swoimi pomocnikami w obu tramwajach. Nie od dziś wiadomo, że Mikołaj potrafi takie rzeczy, więc nie dziwi nas, że pojawi się jednocześnie w obu naszych wyjątkowych mikołajowych tramwajach mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Mikołajowe tramwaje będą dodatkowymi pojazdami tego dnia i nie będą zabierać pasażerów. – Na przystanku Mikołaj i jego pomocnicy będą wysiadać, by zanim nadjedzie kolejny tramwaj, rozdać upominki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia wyjaśnia Andrzej Zowada.

Jeden tramwaj wyruszy z zajezdni w Gliwicach i będzie kursował po terenie górnośląskiej części sieci tramwajowej. Drugi rozpocznie swoją trasę w zajezdni w Będzinie i będzie obsługiwał głównie zagłębiowską część sieci, choć w jednym z kursów zawita też do Katowic.

Przystanki, na których zatrzyma się mikołajowy tramwaj w Zagłębiu:

  1. Pogoń Kościół 13:13 – 13:15
  2. Zagórze Rondo Jana Pawła II 13:32 – 13:45
  3. Sosnowiec Dworzec PKP 13:59-14:01
  4. Milowice Pętla 14:15 – 14:37
  5. Sosnowiec Wspólna 14:48 – 14:50
  6. Dańdówka Skrzyżowanie 15:03 – 15:13
  7. Sosnowiec Rondo Ludwik 15:18 – 15:20
  8. Sosnowiec Dworzec PKP 15:28 – 15:30
  9. Katowice plac Miarki 16:41 – 16:51
  10. Sosnowiec Piłsudskiego/Sobieskiego 17:20 – 17:22
  11. Będzin Koszelew 17:49 – 17:51
  12. Będzin Osiedle Zamkowe Pętla 18:08 – 18:10

Przystanki, na których zatrzyma się mikołajowy tramwaj na Śląsku:

  1. Bytom plac Sikorskiego 13:53-14:00
  2. Chebzie Pawła (stanowisko linii 29) 14:20-14:37
  3. Chorzów Batory Zajezdnia 15:33-15:50
  4. Koszutka Słoneczna Pętla 16:17-16:25
  5. Katowice plac Miarki 16:35-16:50
  6. Chorzów Rynek 17:21-17:23
  7. Świętochłowice Kościół 17:40-17:42
  8. Bytom plac Sikorskiego 18:02-18:15
  9. Szombierki Kościół 18:23-18:25
  10. Zabrze prof. Religi 18:50-19:00

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3