Mieszkaniec Mysłowic ukradł ponad milion złotych! Poszkodowanego zaatakował paralizatorem

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

4 maja 2023

Do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 37 – letniemu mieszkańcowi Mysłowic. Prokuratura zarzuca mu dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, udzielenia innej osobie substancji psychotropowych, gróźb karalnych, posiadania środków odurzających i psychotropowych.

Do zdarzenia doszło w lipcu 2022 roku w Mysłowicach. Według ustaleń śledczych, do otwartego mieszkania pokrzywdzonego wszedł oskarżony, który najpierw obezwładnił paralizatorem pokrzywdzonego, a następnie grożąc pozbawieniem życia skrępował go. Po przeszukaniu mieszkania sprawca dokonał kradzieży na szkodę pokrzywdzonego gotówki i biżuterii o łącznej wartości 1.172.200 złotych.

-  W przedmiotowej sprawie Prokurator Rejonowy w Mysłowicach wszczął śledztwo. Czynności prowadzone w sprawie doprowadziły do zatrzymania 36 – letniego mężczyzny w styczniu 2023 roku, a następnie do przedstawienia mu zarzutów. Sąd Rejonowy w Mysłowicach, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt, który w sprawie stosowany jest do chwili obecnej - informuje Marta Zawada –Dybek, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

 W miejscu zamieszkania podejrzanego zabezpieczano kokainę i marihuanę. Ustalono również, że oskarżony udzielił osobie trzeciej kokainę.

Oskarżony przyznał się jedynie do popełnienia przestępstwa posiadania środków odurzających i psychotropowych, do pozostałych czynów nie przyznał się. W przeszłości był wielokrotnie karany, a zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstw określonych w art. 64 par. 1 kk i art. 64 par 2 kk.

Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3