Mieszkańcy Rudy Śląskiej mają problem z parkingami

Cars parked along way 6147

Redakcja

6 marca 2020

Gdzie parkować? To pytanie nurtuje mieszkańców dzielnicy Halemba od dłuższego czasu. Aut w mieście przybywa. Projektanci osiedli nie mogli tego przewidzieć w czasach, gdy były budowane. Mieszkańcy Halemby wyrazili swoje zdanie na spotkaniu z prezydent miasta Grażyną Dziedzic.

Brak miejsc postojowych, a co za tym idzie utrudnienia związane z nieprawidłowym parkowaniem to najczęściej poruszane zagadnienia na spotkaniach z panią prezydent. Władze niestety mogą nie wiele z tym zrobić, gdyż parkingi przy osiedlach są na prywatnych terenach.

Po raz kolejny zaprosimy do rozmowy przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej, ale i mieszkańców, aby wspólnie rozwiązać ten problem”

zapowiadał wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer

Nieprawidłowe parkowanie to problem głównie na ulicach Olszynowej i Brodzińskiego. Bezmyślność parkujących powoduje utrudnienia w ruchu nie tylko samochodów, ale również autobusów komunikacji miejskiej. Niejednokrotnie blokowane są wjazdy do tych ulic. Brak miejsc parkingowych to bolączka wielu miejscowości, nie tylko Rudy Śląskiej. W mieście nie ma systemu płatnego parkowania, a to powoduje, że kierowcy chętnie pozostawiają swoje samochody na długie godziny.

Dodatkowym problemem jest pozostawianie aut przez osoby nie zamieszkujące danego osiedla. Niektóre wspólnoty mieszkaniowe radzą sobie z tym problemem instalując szlabany. To jednak pogłębia problem nieprawidłowego parkowania w pobliżu.

Kolejne spotkanie władz miasta z mieszkańcami odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 marca  o godz. 17:00 w Domu Kultury w dzielnicy Bielszowice.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3