Michał Pierończyk chce dalej być prezydentem Rudy Śląskiej

Michalpeironczyk

Redakcja

13 lutego, 2024

Wybrany w 2022 roku na prezydenta Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk zamierza powalczyć o pierwszą, pełną kadencję na tym stanowisku. 13 lutego oficjalnie ogłosił swój start w wyborach. 

Na konferencji prasowej Michał Pierończyk wystąpił razem ze swoimi zastępcami Anną Krzysteczko, Aleksandrą Skowronek oraz Jackiem Morkiem. Przypomnijmy, że Pierońcczyk był wieloletnim zastępcą Grażyny Dziedzic, która zmarła po długiej chorobie w 2022 roku. W przedterminowych wyborach Pierończyk wygrał po dwóch turach z innym zastępcą Dziedzic, Krzysztofem Mejerem.

Jednakże ówczesny wynik wyborczy nie był na pewno miarodajny, jeżeli chodzi o nastroje w Rudzie Śląskiej. W drugiej turze głos oddało około 1/4 uprawnionych mieszkańców Rudy Śląskiej. Dlatego tym bardziej ciekawsze będą tegoroczne wybory, w których frekwencja będzie na pewno wyższa.

Pierończyk o spełnionych obietnicach

- Decyzja o starcie w wyborach była dla mnie oczywista. Został zarejestrowany komitet KWW Michała Pierończyka, w którego skład założycieli wchodzą też moi zastępcy - powiedział Michał Pierończyk, który podkreślił, że już w 2022 roku deklarował chęć kontynuowania pracy w Rudzie Śląskiej. 

Stwierdził, że przez ostatnie prawie 2 lata udało mu się niemal w 100 procent wywiązać z obietnic wyborczych.

- Niektóre działania jeszcze się toczą, ale zajęliśmy się każdym punktem planu na dokończenie kadencji po śp. prezydent Grażynie Dziedzic. Półtora roku to mało czasu, dlatego był to czas wyjątkowo wytężonej pracy, bo chcieliśmy wywiązać się ze słowa danego mieszkańcom Rudy Śląskiej. Kolejne działania planujemy już w perspektywie pięcioletniej. Mamy już spisanych wiele pomysłów, ale jeszcze przyjdzie czas, żeby o nich powiedzieć - zapowiedział Pierończyk.

Jego lista wystawi kandydata na prezydenta oraz kandydatów na radnych. Tym samym Pierończyk zamierza mieć bezpośredni wpływ na prace w radzie, w przypadku swojego ponownego zwycięstwa. 

-  Na naszych listach znajdzie się wiele zasłużonych dla naszego miasta nazwisk, ale nie zabraknie też osób bardzo młodych, bo potrzebna jest nam młoda energia i świeże spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość - powiedział prezydent Rudy Śląskiej. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3