Metropolitarne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych w katowickim MCK

Konferencja prasowa była okazją do ponownego zaproszenia mieszkańców Metropolii do udziału w Śniadaniu Wielkanocnym fot D Czapla

Redakcja

8 kwietnia, 2023

Kolejny raz fundacja "Wolne Miejsce" przy wsparciu samorządowców, darczyńców i wolontariuszy zorganizuje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Metropolitarne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Trwają ostatnie przygotowania. 

W wielkanocny poranek, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Jednym z partnerów wydarzenia są Miasto Katowice, które udostępnia bezpłatnie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Śniadanie wielkanocne dla samotnych rozpocznie się 9 kwietnia o godzinie 9:00.

Wydarzenie wspierają również inne samorządy z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od tygodnia trwają przygotowania. Wydarzenie zaplanowane jest na ponad 2,5 tysiąca osób, a w jego przygotowaniach bierze udział blisko 150 wolontariuszy. 

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te stają się prawdziwie rodzinnemówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji „Wolne Miejsce”.

- Po raz kolejny wraz z Fundacją „Wolne Miejsce”, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią oraz partnerami organizujemy Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3