Metropolita częstochowski: Radio Maryja ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski

19c07305

Redakcja

7 grudnia, 2019

Radio Maryja ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski i Polaków w ojczyźnie oraz poza jej granicami – powiedział metropolita częstochowski abp. Wacław Depo w homilii podczas mszy św. sprawowanej w ramach uroczystości z okazji 28. rocznicy powstania rozgłośni.

Punktem kulminacyjnym obchodów 28. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu jest uroczysta msza święta w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema, której przewodniczy metropolita częstochowski abp. Depo. Uczestniczą w niej, m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, a także kilkudziesięciu parlamentarzystów i przedstawicieli władz lokalnych.

CZYTAJ TAKŻE: Częstochowski biskup mówi by nie bać się wojen... i krytykuje ONZ [FOTO]

"Za pierwszym bp. toruńskim Andrzejem Suskim i obecnym wśród nas ks. abp. Sławojem Leszkiem Głódziem powtórzmy pytanie: jaka byłaby Polska dziś, gdyby nie było Radia Maryja i Telewizji Trwam? To radio rozmodliło Polskę, a Telewizja Trwam obudziła serca i sumienia Polaków przez prawdę w obrazie" – podkreślił w homilii abp Depo.

Dodał, że po 28 latach istnienia tego radia należy z całą mocą dopowiedzieć, że ono ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski i Polaków w ojczyźnie oraz poza jej granicami.

"Wsłuchując się w wypowiedzi naszych przedstawicieli, przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej, ośmielam się postawić niejako retoryczne pytanie: czy istniałaby dzisiaj Polska jako państwo niepodległe i czy przetrwałaby suwerenność duchowa narodu, gdyby nie Kościół katolicki i maryjny wymiar życia Polaków?" – mówił w homilii abp Depo.

Kończąc homilię, zachęcił do codziennych, bliskich spotkań z Bogiem w modlitwie.

"Spojrzenie do wychowania człowieka do modlitwy i poprzez modlitwę (...) jest najistotniejszym przesłaniem i misją katolickiego Radia Maryja. Dla nas chrześcijan jest to dar i zadanie równie ważne, jak oddychanie i życie" – dodał.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. (PAP)

19c07354

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3