Mateusz Bochenek - Poseł na Sejm RP

Mateusz bochenek posel

Redakcja

13 września, 2023

Sylwetka posła Mateusza Bochenka. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Mateusz Bochenek, kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu sosnowieckim. Kim jest, czym się zajmuje?

Mateusz Bochenek urodził się w 1993 roku w Sosnowcu. Posiada wykształcenie wyższe. Absolwent Instytutu Filozofii oraz w Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończył także podyplomowe studia typu MBA na Akademii WSB. Pracował jako asystent marszałka województwa śląskiego, a także asystent, a później pełnomocnik prezydenta miasta Sosnowca. Był opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu oraz członkiem i przewodniczącym sosnowieckiej Rady Dzielnicy Maczki.

Działalność polityczna

Poseł na Sejm IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskał mandat posła zdobywając 15 421 głosów w okręgu sosnowieckim. Został drugim najmłodszym posłem tej kadencji. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zagłębia Dąbrowskiego

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 3 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 32 obejmującym powiaty: będziński i zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

Mateusz Bochenek kontakt:

e-mail: mateusz.bochenek@sejm.pl

tel. (32) 607 16 39

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3