Masz od 12 do 18 lat, jesteś z Katowic lub okolicy i lubisz grać? Zgłoś się na Esportowe Mistrzostwa Katowic

Sony 2619483 1920

Redakcja

2 lipca 2021

Katowice to od wielu lat miasto, które niczym magnes przyciąga fanów wirtualnej rywalizacji z całego świata. Miejsce, które przez wielu nazywane jest światową stolicą esportu, świątynią gamingu. I choć w 2021 roku w sercu Śląska nie mogliśmy emocjonować się rywalizacją podczas Intel Extreme Masters, spragnieni komputerowej rywalizacji gracze znajdą w końcu coś dla siebie - już niebawem ruszają Esportowe Mistrzostwa Katowic!

Turniej skierowany jest do młodzieży, zamieszkującej zarówno Katowice, jak i obszar Metropolii. Grą-areną walki stanie się League of Legends, gdzie młodzi adepci esportu walczyć będą w systemie dwóch na dwóch. Tryb ten nie jest wykorzystywany w rywalizacji profesjonalnej, natomiast w turniejach niższej rangi daje okazję do obserwowania ciekawej, dynamicznej rozgrywki w walce o nagrody. A te są w Esportowych Mistrzostwach Katowic niezwykle zachęcające do walki. W puli znajduje się 1500 złotych, z czego większa część - 800 złotych - czekać będzie na zwycięski duet.

Walkę rozpoczną cztery tury kwalifikacyjne, z których dwie pierwsze ruszają 9 lipca - pierwsza o godzinie 14, druga trzy godziny później. Schemat ten powtórzy się po trzech dniach - 12 lipca walka o awans zainicjowana będzie o tych samych porach. Zmagania finałowe natomiast, w których wezmą udział dwa najlepsze duety z każdej fazy eliminacyjnej, transmitowane będą na żywo 13 lipca, od godziny 14.

Esportowe Mistrzostwa Katowic organizowane są przez Urząd Miasta Katowice i Esports Association. Dodatkowe informacje, w tym odnośnik do zapisów czy transmisji, znaleźć można na stronie: https://polskiesport.pl/esportowe-mistrzostwa-katowic/

materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3