Marta Golbik - Posłanka na Sejm RP

Marta golbik poslanka

Redakcja

10 września, 2023

Sylwetka posłanki Marty Golbik. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Marta Golbik, kandydatka na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 29. Kim jest, czym się zajmuje?

Marta Golbik urodziła w 1985 roku w Gliwicach. Posiada wykształcenie wyższe. Absolwentka finansów i rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Była nauczycielem akademickim i pełnomocnikiem rektora Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Harcerka, działaczka społeczna, członek kilku stowarzyszeń, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W 2012 założyła własne przedsiębiorstwo działające w branży nowych technologii.

Działalność polityczna

Zasiadała w zarządzie Nowoczesnej na Śląsku. W 2017 roku została zawieszona w prawach członka partii, po czym przeszła do klubu parlamentarnego Platformy ObywatelskiejPosłanka na Sejm RP VIII i IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku kandydowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej, uzyskała wówczas 35 129 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 3 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

Marta Golbik kontakt:

telefon: 505-508-043 

e-mail: kontakt@golbik.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3