Marszałek chce zmian. Czy Alicja Knast pożegna się z Muzeum Śląskim?

Materialy prasowe 66

Redakcja

13 listopada 2019

Kontrola Urzędu Marszałkowskiego wykazała, że w Muzeum Śląskim miało dochodzić do licznych nieprawidłowości. Chodzi m.in. o dyscyplinę finansów publicznych. Wiadomo, że zarząd województwa chce odwołania ze stanowiska kierującej placówką Alicji Knast.

W wystąpieniu pokontrolnym pojawia się długa lista nieprawidłowości dotyczących m.in. naruszenia ustawy o finansach publicznych, dyscypliny finansów publicznych, ustawy o rachunkowości, a także braku należytego nadzoru nad mieniem w zakresie dysponowania elementami demontowanych wystaw czasowych zarówno tych przekazywanych do magazynu jak i tych przekazywanych do utylizacji.

Poprosiliśmy o komentarz władze Muzeum Śląskiego. Uzyskaliśmy jedynie zapewnienie, że będzie przygotowane oświadczenie w tej sprawie.

zdj. muzeumslaskie.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3