Markowski kontra Pakt Senacki w Katowicach? Maciej Kopiec: Dokłada rękę do tego, że PiS niszczy Polskę

Mkopiec3
Kastelik

Szymon Kastelik

1 września, 2023

Były wiceminister gospodarki i były senator SLD, Jerzy Markowski, chce walczyć o mandat senatora z Katowic. Tym samym stanie naprzeciwko Macieja Kopca z Nowej Lewicy, który jest kandydatem Paktu Senackiego. Kopiec obawia się, że start Markowskiego pozwoli na zdobycie mandatu... kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości. 

1 września WZZ "Sierpień 80" poinformował o starcie Jerzego Markowskiego w wyborach do Senatu. Związek zawodowy ogłosił, iż zaangażował się w zbiórkę podpisów pod listami poparcia pod kandydaturą byłego wiceministra i senatora. 

- Jerzy Markowski niezależnym kandydatem na senatora. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Markowskiego. Jerzy Markowski będzie kandydował jako kandydat niezależny z własnego komitetu wyborczego wyborców - czytamy we wpisie Sierpnia 80.

Maciej Kopiec krytykuje start Markowskiego

O opinię na temat startu Jerzego Markowskiego zapytaliśmy się Macieja Kopca, którego ponadpartyjny pakt senacki wystawił jako kandydata do Senatu z Katowic. Kopiec nie ukrywa, że takie działanie pomoże Prawu i Sprawiedliwości.

- Jerzy Markowski krytykuje politykę węglową PiS. Jest doświadczonym politykiem. Wie jak polityka działa. Dzisiaj rozbija głosy opozycji, to niestety jest niewiarygodny w tym, że jest częścią opozycji, jest niewiarygodny w tym, że krytykuje PiS. Dokłada rękę do tego, że PiS niszczy Polskę, Śląsk i górnictwo - skomentował Maciej Kopiec.

Kandydat paktu senackiego z Katowic nie rozumie dlaczego Sierpień 80 chce "pomóc" PiS-owi w zdobyciu mandatu senatora (w domyśle, że start Markowskiego odbierze szansę opozycji). - PiS łamie prawa pracownicze. Również górniczych pracowników. PiS łamie wszystkie umowy, okłamuje ludzi, nie dotrzymuje obietnic - stwierdził Kopiec. 

Możliwy start Markowskiego w wyborach do Senatu skrytykował również Maciej Konieczny, katowicka jedynka Lewicy z okręgu katowickiego.

- Start przeciwko paktowi senackiemu przez kogoś, kto nie jest jawnym zwolennikiem PiS-u, jest zawsze złym pomysłem - powiedział poseł Konieczny.

Więcej w poniższym wideo:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3