Marek Gzik - Przewodniczący Sejmiku Śląskiego

Marek gzik

Redakcja

7 września, 2023

Sylwetka przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, kandydata na posła w okręgu nr 29, Marka Gzika. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Marek Gzik, kandydat na posła w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze. Kim jest, czym się zajmuje?

Marek Gzik urodził się 3 września 1971 w Gliwicach. Posiada wykształcenie wyższe. Absolwent Wydziału Mechaniczno- Technologicznego Politechniki Śląskiej. Jest profesorem tytularnym nauk inżynieryjno-technicznych, specjalistą w zakresie nowoczesnych technologii do zastosowań w medycynie, sporcie i obronności. Były dziekan oraz współtwórca Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Jest pomysłodawcą i od roku 2021 dyrektorem European HealthTech Innovation Center EHTIC (Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia). Członek licznych gremiów o charakterze działalności naukowej, gospodarczej i samorządowej. Honorowy członek Regionalnej Izby Gospodarczej. Był laureatem I oraz III nagrody w konkursie „Mój Pomysł na Biznes”. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. 

Działalność polityczna

W 2014 roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. 21 listopada 2022 został przewodniczącym sejmiku VI kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 2 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

Marek Gzik kontakt:

tel. +48 (32) 20 78 273
sejmik@slaskie.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3