Manifestacja kibiców Ruchu Chorzów. Powodem zamknięty stadion

IMG 20220612 173448 01
Kastelik

Szymon Kastelik

26 stycznia 2023

Kibice Ruchu Chorzów mają dość. Najprawdopodobniej do końca sezonu będą oglądać domowe mecze swojego ukochanego klubu w... innym mieście. Dzisiaj odbędzie się ich manifestacja przed Urzędem Miasta w Chorzowie. 

Trwa demontaż tak zwanej "świeczki", czyli masztu z oświetleniem na stadionie Ruchu Chorzów. To jeden z symboli tego miejsca. Jadąc np. DTŚ przez Chorzów łatwo zauważyć słynne świeczki przy ulicy Cichej. To niewątpliwie jest (a może już był) znak rozpoznawczy nie tylko Ruchu, ale i całego miasta.

Jeden z masztów właśnie znika. Musiał zostać zdementowany z powodu pęknięcia i decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przy okazji z użytkowania został wyłączony stadion Ruchu. Najprawdopodobniej Niebiescy nie wrócą już na swój obiekt w tym sezonie. Resztę spotkań rozegrają na stadionie w Gliwicach. 

Kibice Ruchu Chorzów są wściekli, i nie można im się dziwić. Od kilku lat głośno krytykują władze miasta, w szczególności prezydenta Andrzeja Kotalę, który od swojej pierwszej kampanii wyborczej obiecywał budowę nowego stadionu dla Ruchu. Od pierwszych wyborczych obietnic minęło prawie 13 lat. 

Ruch nie ma teraz ani nowego, ani starego stadionu. Kibice Niebieskich planują kolejną manifestację. W czwartek, 26 stycznia o godzinie 16:00 chcą zebrać się przed Urzędem Miasta w Chorzowie i wyrazić swoją złość z powodu aktualnej sytuacji. 

- Od kilku dni wszyscy widzimy co się dzieje z naszym stadionem. Dzisiejsze zdjęcia rozebranej "świeczki" są jednymi z najsmutniejszych w 102-letniej historii Ruchu. Powiedzmy stanowcze NIE temu wszystkiemu, do czego doprowadziło Miasto Chorzów. Kibicu, to już naprawdę nie są żarty - tu nawet nie chodzi o nowy stadion, Ruch na dzień dzisiejszy nie ma gdzie grać w Chorzowie i nie wiadomo kiedy będzie to mógł ponownie robić - informują różne grupy kibicowskie Ruchu Chorzów. 

To będzie kolejna, od 2019 roku manifestacja kibiców przeciwko Kotali. W ubiegłym roku udało im się zorganizować happening "pogrzebu marzeń chorzowian". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3