Makabra w Zabrzu! Śmiertelne pobicie na ulicy!

64 727957

Redakcja

7 października, 2022

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Zabrza podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 34-letniego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło około godziny 04.00, w dniu 29.09.2022 roku. W trakcie patrolu ulicy Tarnopolskiej mundurowi z Komisariatu IV Policji w Zabrzu na wysokości numeru 76 zauważyli trzech mężczyzn, którzy pochylali się nad mężczyzną leżącym na chodniku. Policjanci zatrzymali się, aby ustalić, co się stało. Przedstawiona im wersja zakładała, że leżący mężczyzna nagle się przewrócił i upadł, a pozostali mężczyźni to przypadkowi przechodnie.

Policjanci po upewnieniu się, że leżący na ziemi mężczyzna nie wykazuje czynności życiowych, niezwłocznie przystąpili do resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Jednocześnie o sytuacji powiadomił dyżurnego, który wezwał na miejsce karetkę.  Po tym, jak ratownicy przejęli pacjenta, mundurowi wylegitymowali obecnych na miejscu mężczyzn”

relacjnuje kmp w zabrzu.

Jak się okazało, wylegitymowani dwaj mężczyźni, przedstawiając swoją wersję wydarzeń, wprowadzili funkcjonariuszy w błąd.

Jak wynikło z zabezpieczonego materiału dowodowego, w tym nagrań monitoringu, dwóch z obecnych na miejscu mężczyzn dokonało pobicia 34-latka, który następnie zmarł w szpitalu”

podała kmp w zabrzu.

Sprawców zatrzymano, to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 21 i 24 lat. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora stosując wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3