Magiczna Góra Świętej Anny przywitała wiosnę [FOTO]

IMG 20210424 121943

Redakcja

25 kwietnia 2021

Góra Świętej Anny to prawdziwie mistyczne miejsce. Co roku wielu pielgrzymów szuka tam odpowiedzi na wiele pytań. Góra Świętej Anny pomaga również uciec od codziennej gonitwy w życiu. To też symbol walki Ślązaków o Polskę.

Najprawdopodobniej już w XV wieku na szczycie Góry Świętej Anny zbudowano pierwszy kościół lub kaplicę. W kolejnych wiekach wokół świątyni zaczęli budować swoje domy kolejni mieszkańcy. 300 lat temu zaczęto tam wydobywać nefelinit, czyli rodzaj skały magmowej. Wynika to z ciekawej historii powstania tego miejsca. 27 milionów lat temu w miejscu Góry Świętej Anny stał wulkan, która z biegiem czasu zapadł się, tworząc tym samym najwyższe wzniesienie grzbietu Chełma.

Górę Świętej Anny warto odwiedzić o każdej porze roku. Ale to właśnie wiosną pokazuje to, co najpiękniejsze. Niespotykana nigdzie indziej na Śląsku Opolskim natura budzi się do życia. Przy towarzyszących promieniach słonecznych możemy obserwować wyjątkowe zabudowania sakralne, a także zaadaptowane kamieniołomy. To właśnie na Górze Świętej Anny znajduje się magiczny kamienny amfiteatr. Z punktu widokowego pod szczytem ujrzeć możemy Sudety, Beskidy, a nawet Tatry. Pomnik Czynu Powstańczego przypomina o wydarzeniach z 1921 roku.

W czasie pandemii Góra Świętej Anny wydaje się być idealnym miejscem, aby bezpiecznie odpocząć, a także zresetować swój umysł. Może jest to jakiś plan na zbliżającą się majówkę?

 

IMG 20210424 121804

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.4µg/m3