Maciej Gramatyka wraca do tyskiego urzędu. Został nowym komisarzem miasta

Original 3

Redakcja

4 stycznia, 2024

Zastępca Andrzeja Dziuby wraca do tyskiego magistratu. Maciej Gramatyka został nowym komisarzem Tychów. 

Dotychczasowy prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, 15 października został wybrany na senatora. Przyjął mandat, co oznaczało, że musiał zrzec się urzędu prezydenta Tychów. Wraz z nim "pracę" stracili jego zastępcy. Jednym z nich był Maciej Gramatyka, który najprawdopodobniej wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych (z poparciem Dziuby).

Mateusz Morawiecki, kiedy sprawował funkcję premiera przez 2 tygodnie, na komisarza miasta wyznaczył Bogdana Białowąsa. To m.in. wieloletni szef miejskiej spółki "Śródmieście". Ale tę funkcję pełnił przez niecałe dwa miesiące. 4 stycznia 2024 roku nowym komisarzem został Maciej Gramatyka.

Taką decyzję podjął nowy premier, Donald Tusk. Maciej Gramatyka rozpocznie swoją pracę jako komisarz miasta od 5 stycznia. Gramatyka jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Od 2010 roku był radnym Miasta Tychy. W latach 2014–2018 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Tychy. W latach 2016–2018 zajmował stanowisko dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Był odpowiedzialny także za promocję województwa. Od 2014 do 2016 roku pracował jako rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W ostatnich latach był zastępcą prezydenta Tychów.

Przed karierą samorządowca pracował jako dziennikarz. Można go było usłyszeć m.in. w Radiu Flash, w Radiu Plus Katowice, w Radiu eM. 

fot. UM Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3