Łukasz Ściebiorowski - Radny Piekary Śląskie

Lukasz sciebiorowski radny

Redakcja

15 sierpnia 2023

Sylwetka radnego Rady Miasta Piekary Śląskie Łukasza Ściebiorowskiego. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Łukasz Ściebiorowski - radny z Piekar Śląskich. kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Łukasz Ściebiorowski urodził się w 1980 roku w Piekarach Śląskich. Posiada wykształcenie wyższe. Ukończył Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z wykształcenia jest magistrem politologii – polityki społecznej. Pracuje społecznie na rzecz GKS "Andaluzja" Brzozowice. Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii piekarskiego sportu oraz autor cyklu artykułów o historii podnoszenia ciężarów w Piekarach Śląskich oraz artykułów na temat różnych wydarzeń z życia miasta. Współrealizował projekty badawcze m.in.: analiza sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy; badanie wspierania aktywności zawodowej poprzez zarządzanie zjawiskiem migracji w woj. śląskim; ocena potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu, kosztów i rynku edukacji w Polsce.

W latach 2006 - 2018 przynależał do Stowarzyszenia Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie. Uczestnik akcji społecznych organizowanych w ramach projektu UMWETU (pomysłodawca m.in. akcji „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej - "Piekarski Gimnazjalista Omnibus").

W latach 2007-2010 jako przedstawiciel wojewody, reprezentował mieszkańców w Radzie Społecznej Szpitala Miejskiego.

Od grudnia 2012 członek Rady Programowej Ośrodka Kultury „Andaluzja”. Pasjonat fotografii. Współautor zdjęć do serii widokówek "Tu... w Piekarach wczoraj i dziś". Współtworzył wystawę autorskich zdjęć pt. "Pielgrzymkowe kadry" - prezentującą Stanową Pielgrzymkę Mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej w latach 2008-2017, która prezentowana była na Placu Śląskich Noblistów w Piekarach Śląskich.

Działalność w Radzie Miasta

Jest radnym rady Miejskiej w Piekarach Śląskich nieprzerwanie od 2010 roku. Przewodniczący Obywatelskiego Klubu Radnych i koordynator do spraw współpracy z Młodzieżowa Radą Miasta Piekary Śląskie.

Jako radny pracuje w:

  • Komisji Edukacji, Kultury i Sportu (przewodniczący)
  • Komisji Rewizyjnej
  • Komisji Społecznej

Działalność polityczna

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 7 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Nawiąż kontakt z radnym:

e-mail: lucky_piekary@interia.pl

tel. kom.: 503-722-741

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3