Lotnisko Muchowiec: policjanci szkolili się na wypadek katastrofy lotniczej [Foto]

Szkolenie na muchowcu

Redakcja

16 maja 2024

Policjanci z Komórki Regionalnej I Zespołu ds. Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof (DVI) KWP w Katowicach szkolili się na lotnisku Muchowiec. Scenariusz przewidywał działania śledczych na miejscu katastrofy lotniczej. Oprócz mundurowych zajmujących się identyfikacją ofiar katastrof, w szkoleniu wzięli udział także policjanci z zespołów techniki kryminalistycznej garnizonu śląskiego.

Podczas oględzin miejsc zdarzeń, w których zginęło wiele osób, od lat pracują specjalnie przeszkoleni do tego policjanci. Komórka Regionalna I Zespołu ds. Identyfikacji Ciał Ofiar Katastrof (DVI) działa również w KWP w Katowicach.

Policjanci z tej komórki, wspólnie z kolegami z zespołów techniki kryminalistycznej garnizonu śląskiego, wzięli ostatnio udział w szkoleniu, zorganizowanym przez Wydział Kryminalny KWP w Katowicach.

Po części teoretycznej przeprowadzonej w komendzie, policjanci pojechali na katowickie lotnisko Muchowiec. Scenariusz ćwiczeń przewidywał bowiem działania podczas oględzin na miejscu katastrofy lotniczej. Na miejscu mundurowi doskonalili się z wytycznych i procedur opracowanych przez Interpol, w tym sporządzania dokumentacji, również fotograficznej.

Wśród prowadzących szkolenie znaleźli się koordynatorzy Komórki Regionalnej I Zespołu DVI, Zespołu Katastrof Wydziału Kryminalnego oraz pracowników Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach. W ćwiczeniach nie zabrakło również przedstawicieli Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, którzy zazwyczaj uczestniczą w działaniach na miejscu najpoważniejszych katastrof.

Katastrofa lotnicza szkolenie

powiązane artykuły:

Lotnisko Muchowiec
Lokalne 3 maja 2024

Wybrano wykonawcę, który będzie odpowiadał za zaprojektowanie i wykonanie robót budowlany

Ggpr
Lifestyle 16 maja 2024

Dysponujesz wolnym czasem, który chciałbyś poświęcić na niesienie pomocy innym? Lubisz a

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3