Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 nie dla Stadionu Śląskiego

DSC 1490 2

Redakcja

10 listopada 2020

Stadion Śląski nie będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Kontrkandydatem oferty Katowice-Silesia był Rzym, który decyzją Rady European Athletics zorganizuje to wydarzenie.

Dziś odbyła się finałowa prezentacja kandydatów ubiegających się o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Konkurentem projektu Katowice-Silesia 2024 był Rzym. Jak podkreślili przedstawiciele European Athletics obie kandydatury były na bardzo wysokim poziomie. Władze federacji zdecydowały jednak, że gospodarzem wydarzenia będzie stolica Włoch. 

Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez

– mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Przed nami równie ważne zawody wysokiej rangi. Jesteśmy gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Sztafetach. To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie - dodaje Widera.
 

Początkowo o organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce ubiegały się 4 miasta: Göteborg, Mińsk, Tampere oraz Chorzów. W styczniu 2019 r. zapadła decyzja, że do dalszej rywalizacji przeszła oferta Polski wraz z Göteborgiem i Mińskiem. Trzy miesiące później Göteborg zrezygnował z ubiegania się o organizację wydarzenia. W sierpniu 2019 r. okazało się, że swoją kandydaturę zgłosił także Rzym, natomiast w listopadzie wycofał się Mińsk.


Gospodarz zawodów miał być wybrany już wiosną tego roku jednak pandemia COVID-19 wymusiła przesunięcie ogłoszenia decyzji na listopad. Zmieniła się też forma prezentacji kandydatur. Po raz pierwszy w historii European Athletics oferty zostały zaprezentowane on-line. 


Stadion Śląski to największy i najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w Polsce. Od sierpnia 2020 r. jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym.

Obecnie na trybunach Śląskiego zasiąść może ponad 54 tysiące widzów, a od ponownego otwarcia obiekt gości kolejne edycje największych międzynarodowych imprez lekkoatletycznych: Memoriału Kamili Skolimowskiej oraz Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Źródło: Informacja prasowa

DSC 1485 3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3