Lekarze z Ukrainy dołączają do rybnickiego szpitala

Stethoscope ge4e7da9c1 1920

Redakcja

4 maja, 2022

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku pracują już dwie lekarki z Ukrainy. Uciekły przed wojną i znalazły szansę na pracę w rybnickiej placówce.

Jak informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybiku. jedna z lekarek z Ukrainy pracuje już na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Druga lekarka wykonuje na razie obowiązki opiekuna medycznego, bo jest w trakcie procedury dającej jej możliwość wykonywania wyuczonego zawodu w naszym kraju.

- Jesteśmy już po rozmowach z kolejnymi medykami, między innymi internistką która do Polski przyjechała z zachodniej Ukrainy. Dobrze mówi po polsku i również ma przed sobą procedurę dopuszczającą do pracy w zawodzie lekarza, więc także rozpocznie współpracę z nami w roli opiekuna medycznego – mówi Ewa Fica, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku.

Medycy z Ukrainy mogą liczyć na pomoc przy wszystkich formalnościach. Mają do dyspozycji prawników, którzy pomagają w tworzeniu dokumentacji medycznej do Ministerstwa Zdrowia.  

- Staramy się im także pomóc w rozpoczęciu życia w naszym mieście. Początki są dla nich  najtrudniejsze i tu też jest nasza rola. Pomagają też pracownicy oddziałów na których oni pracują i za to bardzo im dziękuję Lekarze ci zamierzają związać się z Rybnikiem. Wykorzystując swoje umiejętności i doświadczenie będą dbać o zdrowie mieszkańców naszego miasta i regionu. Są dla naszego szpitala niesłychanie cennymi pracownikami i w pewnym stopniu antidotum na brak rodzimej kadry lekarskiej, który dotyka polską służbę zdrowia - dodaje dyrektor szpitala.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3