Łapówka za "przymknięcie oka" na braki techniczne samochodu

54 729982 g

Redakcja

22 października, 2022

Wątpliwości mundurowych wzbudziła tablica rejestracyjna pojazdu, jednak to nie wszystko. Samochód ciężarowy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ponadto 40-letniemu kierowcy groziły konsekwencje w związku z naruszeniami ustawy o transporcie drogowym. Mężczyzna, chcąc uniknąć kary grzywny, próbował wręczyć policjantom pieniądze.

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który próbował wręczyć mundurowym łapówkę "za przymknięcie oka" na jego niedopatrzenia. Wątpliwości mundurowych budził stan techniczny pojazdu ciężarowego, w szczególności tablica rejestracyjna. Jednak nie był to koniec problemów kierowcy. 

Samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ponadto 40-letniemu kierowcy groziły konsekwencje w związku z naruszeniami ustawy o transporcie drogowym. Mężczyzna, chcąc uniknąć kary grzywny, próbował wręczyć policjantom pieniądze. 40-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo zatrzymany odpowie teraz przed sądem, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3