Łańcuch papierowych drzew z rekordem Guinnessa [Wideo]

Drzewka

Redakcja

3 lipca, 2021

25 krajów, 18100 papierowych drzew i zasadzony las. Czterolatki z Jastrzębia-Zdroju wzięły udział w biciu rekordu Guinnessa.

Choć mają dopiero 4 lata, już znalazły się w Księdze rekordów Guinnessa. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z partnerami ze społeczności eTwinning stworzyły najdłuższy na świecie łańcuch papierowych drzewek.

Choć do pobicia rekordu wystarczyło ich 5000, udało się stworzyć łańcuch liczący 18 100.

Dzieci wykorzystując różnorodne techniki plastyczne przygotowywały drzewa według szablonu założyciela i pomysłodawcy projektu, Patryka Tremla z Austrii. Drzewa ozdabiane były według pór roku. Dzieci umieszczały na nich też swoje marzenia, rysowały rodzinę, najciekawsze miejsca w naszym kraju i mieście”

mówi Anna Bębenek, nauczycielka grupy „Kaczuszek” z PP18.

Moja grupa wykonała ponad 200 takich drzew. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wykonania zadania. Jestem bardzo dumna z moich "Kaczuszek", ich zaangażowania i wytrwałości. Wszyscy bardzo się cieszymy, że udało nam się ustanowić Rekord Guinnessa”

DODAJE.

Razem z jastrzębskimi przedszkolakami w projekcie wzięły udział dzieci z 25 krajów. Na każde 50 papierowych drzew zostanie zasadzone jedno prawdziwe. Oznacza to, że dzięki całej akcji powstanie las liczący 362 drzewa.

Źrodło: UM Jastrzębie-Zdrój

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3