Kukiz zapowiada spotkanie Kaczyńskiego z szefem śląskiej Solidarności. Powodem górnictwo

Kaczynskipis
Kastelik

Szymon Kastelik

24 listopada 2021

Poseł Paweł Kukiz, który sam pochodzi ze Śląska Opolskiego, nie ukrywa, że problemy związane z Górnym Śląskiej i transformacją energetyczną są mu bliskie. W rozmowie z Silesia24 zapowiedział, że dojdzie do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z przewodniczącym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, Dominikiem Kolorzem.

Paweł Kukiz w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem stwierdził, że nie musi zabiegać o spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Aktualna sytuacja w Sejmie i współpraca PiS-u z Kukiz'15 sprawia, że Kukiz "po prostu umawia się" - Mam taki komfort, że nie musze zabiegać o spotkanie, tylko umawiam się - twierdzi Kukiz. Były kandydat na prezydenta Polski postanowił wykorzystać swoje wpływy i umówił spotkanie Kaczyńskiego z szefem Solidarności w woj. śląskim, Dominikiem Kolorzem.

W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie Jarosława Kaczyńskim z Dominikiem Kolorzem i ze mną w sprawach dotyczących naszego Śląska. Chodzi o takie rzeczy jak na przykład transformacja energetyczna. Jak nasz przemysł, jak nasza tożsamość”

Paweł Kukiz z s24

To za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Chcemy wspólnie rozmawiać z panem prezesem i Dominikiem Kolorzem i przekonać pana prezesa do zwrócenia większej uwagi na problem węgla, na problem Śląska - dodał Paweł Kukiz.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3