Alkohol w jadłodzielni?! Idiotyczny żart w Rudzie Śląskiej

Jadlodzielnia 01

Redakcja

27 grudnia 2019

W internecie opublikowano zdjęcie, na którym widać pozostawiony w jadłodzielni alkohol. Nie wiadomo, czy to tylko głupi żart na potrzebę zdjęcia, czy ktoś zostawił butelkę świadomie.

Jadłodzielnia to inicjatywa społeczna, w której można dzielić się pożywieniem z potrzebującymi. W Rudzie Śląskiej jadłodzielnia działa od trzech lat. Jak przyznaje inicjator lodówki społecznej taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz.

[CZYTAJ TAKŻE: Toaletowy żartowniś. Teraz zapłaci 500 zł mandatu]

To efekt tego, że ktoś nie czyta regulaminu, w którym wyraźnie jest napisane czym można się dzielić, a czym nie. W jadłodzielni można zostawić prawie wszystko, poza używkami”

mówi Rafał Wypior, prezes stowarzyszenia Lepsze Kochłowice, Lepsza Ruda Śląska

Prezes stowarzyszenia informuje, że obiekt jest monitorowany i sprawdzi nagranie. Okaże się wtedy, czy alkohol pozostawiono na dłużej, czy tylko na potrzeby zdjęcia. Dodaje, że dziś „darów” już tam nie było.  Lodówka jest na bieżąco sprzątana, a produkty sprawdzane pod kątem dat przydatności do spożycia.

Jeśli pozostawiono go tam na dłużej jest to skrajnie nieodpowiedzialnie. Lodówka jest ogólnodostępna. Mają do niej dostęp również osoby niepełnoletnie.

W okresie świątecznym lodówka była wypchana po brzegi. To pokazuje, że akcja odnosi sukces. Jak dodaje Rafał Wypior, dziś lodówka była prawie pusta. To oznacza, że ludzie z niej korzystają

[AKTUALIZACJA]

Osoba, która pozostawiła alkohol w jadłodzielni skontaktowała się z inicjatorem lodówki społecznej i przeprosiła. Tłumaczyła się tym, że nie była świadoma tego, że nie wolno pozostawiać tam takich rzeczy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3