Ktoś podszywa się pod gliwickich urzędników. Uważajcie na oszustów!

Woman g370dcf52e 1920

Redakcja

8 lipca, 2022

Gliwicki magistrat poinformował o podszywaniu się nieznanej osoby pod urzędnika magistratu. Osoba ta chciała przeprowadzić „kontrolę wpisu do CEEB z urzędu” w jednym z gliwickich mieszkań.

W związku ze zgłoszoną do Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach próbą podszycia się nieznanej osoby pod urzędnika magistrackiego, chcącego przeprowadzić w jednym z gliwickich mieszkań „kontrolę wpisu do CEEB z urzędu”, informujemy, że ani Urząd Miejski, ani Straż Miejska nie prowadzą w Gliwicach jakichkolwiek kontroli związanych z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków (CEEB)!”

poinformował urząd miasta w gliwicach. 

Przypominamy, że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, odpowiedzialny za tworzenie bazy CEEB, wystosował niedawno specjalny komunikat, w którym czytamy:

„Minął ustawowy termin – 30 czerwca 2022 r. – do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składali deklaracje o źródłach ciepła. Jeśli jednak wskutek roztargnienia nie złożyłeś deklaracji, nie martw się tym – w dalszym ciągu  deklarację możesz złożyć w systemie na stronie ceeb.gov.pl albo przekazać ją do swojego urzędu gminy tak jak dotychczas. Brak wypełnienia tego obowiązku ustawowego nie spowoduje automatycznego nałożenia kary na tych, którzy o tym zapomnieli. Zatem nie czekaj dłużej i złóż szybko deklarację do CEEB”.

Zalecamy szczególną ostrożność w tego typu sytuacjach osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym oraz natychmiastowe zawiadamianie o takich zdarzeniach funkcjonariuszy Policji”

apelują gliwiccy urzędnicy.

Źródło: UM Gliwice 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3